ENF to autoadaptacyjna elektroterapia

ENF generuje fale, które zmieniają się automatycznie, gdy impedancja skóry zmienia się zgodnie z algorytmem kompensacji. Ten proces ciągłej regulacji prowadzi do przywrócenia równowagi bioelektrycznej komórek, sprzyjając procesom regeneracji zaangażowanych tkanek. Efekty są zauważalne już od pierwszej sesji zabiegowej.

Tradycyjne urządzenia elektromedyczne (zarówno prąd stały, jak i prąd zmienny) emitują niezmienną falę przez cały czas aplikacji w obszarze zabiegowym. Stała emisja to nie tylko cecha popularnych elektroterapii, takich jak Tens, czy częstotliwości radiowych, ale także innych technologii, takich jak hipertermia, krioterapia, ultradźwięki, pola magnetyczne, fale uderzeniowe lub lasery.
Wszystkie te bodźce pobudzają zdolności adaptacyjne, często mając niewielką wartość terapeutyczną lub ograniczony zakres zastosowania.


ENF generuje fale, które są automatycznie modyfikowane poprzez informację zwrotną zmiany impedancji skóry, zgodnie z algorytmem kompensacji. Ten ciągły proces adaptacji fali prowadzi do przywrócenia bioelektrycznego balansu błony komórek tworzących tkankę w obszarze zabiegowym.

Osiągnięta równowaga sprzyja procesom regeneracji tkanek, biorąc pod uwagę stopień urazu i potencjał pacjenta. Dzięki technologii ENF impulsy AC-FVW (prąd zmienny - zmienna fala sprzężenia zwrotnego) automatycznie zmieniają się w zależności od zmiany reakcji organizmu na bodziec. Różnorodność protokołów i wszechstronność terapii ENF prowadzą do uzyskania wysokiej jakości efektów terapii.

Skuteczność

Więcej o ENF Therapy »

projekt i wykonanie